EDUARDŮV SPRINT 2016

17. listopadu 2016 v 13:42

KRUŠNOHORSKÝ SPORTOVNÍ KLUB PSÍCH SPŘEŽENÍ VE SPOLUPRÁCI S MĚSTEM ABERTAMY POŘÁDÁ VE DNECH 17.-18.12.2016

EDUARDŮV SPRINT

Zveme Vás všechny na tradiční závod ,,Eduardův SPRINT"
Stake-out,parkoviště i start a cíl je v areálu technických služeb Abertamy
kde je i restaurace,sociální zařízení a pořádají se zde různé sportovní a kulturní akce.
Zákaz venčení psů mimo areál T.S.
Povinnost uklízet po svých svěřencích.

GPS: 50°22'14.976"N, 12°48'53.699"E

PŘIHLÁŠKY A SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH: ZDE

UBYTOVÁNÍ:0,5Km od startu ABERTAMSKÁ CHATAcca 1 Km od startu: PENZION HELLER TEL:602149669,nebo 3Km od startu CHATA JAVORKA
(Zajišťuje si každý individuelně)

Tratě budou v celé délce upraveny rolbou a skůtry v dostatečné šíři i pro bruslení
Tratě vedou z 90-ti procent po krušnohorských pláních.

Zde nás najdete


TRASA KATEGORIE(2 -4 psi) C,C1,C2,


POPIS TRATĚ PRO KATEGORII (2 -4 psi) C,C1,C2,
Délka tratě7 600m
Úhrnné stoupání 162m
Úhrnné klesání 180m
Maximální stoupání 11,6%
Maximální klesání 12,3%
Maximální nadmořská výška 993m/nm
Minimální nadmořská výška 904 m/nm

PODROBNÝ POPIS TRATI ,,EDUARDŮV SPRINT"
Pro kategorie C,C1,C2.

Po startu v areálu T.S. projedete bránou areálu a po pěti stech metrech přejíždíte silničku vedoucí z Abertam na Větrov kde bude stát první kontrola.Poté se trať stáčí vpravo a dále po rovině velmi mírným obloukem vlevo sleduje zadní dvorky a zahrady Abertamských domů.Asi po kilometru začnete mírně klesat stále po pláních mezi Abertamy a Hřebečnou další asi 1,5Km.Po přejetí potůčku(je zde 5m široký mostek a pod sněhem si ho možná ani nevšimnete),začíná trať mírně stoupat a odklánět se od zástavby.Minete hluboký zářez v němž stojí dvě chaty skautů a po 2km. dorazíte na cestu kde se rozděluje midová trať a trasa krátkého sprintu.Bude zde kontrola a velká informační cedule.
Midová trať vede mírně vpravo ale vy odbočíte vlevo a mírně stoupáte po cestě lemované jeřabinami a smrky asi 2km.Zde se trať srovná a po levé ruce uvidíte dva domy kde se říká ,,na kozích babkách"
Těsně před domy se stáčíte vlevo a po mírném klesání pokračujete podél vodního příkopu na rozlehlou pláň a přes ni ke srubu hasičů.
Za ním sjedete z cesty která vede do Abertam doprava kolem houští a poté skrz k vodárně.Za vodárnou přejedete další potok přes široký mostek a podél lesa pokračujete obloukem po pláni a přímou cestou po rovině míříte k areálu T.S.Před bránou u vjezdu je poslední kontrola projedete a jste v cíli
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRASA KATEGORIE B,B1,B2 A,A1,Skj 1
POPIS TRATĚ PRO KATEGORII B,B1,B2, A,A1,A2,Skj
Délka tratě 13 400m
Úhrnné stoupání 304m
Úhrnné klesání 304m
Maximální stoupání 14%
Maximální klesání 13%
Maximální nadmořská výška 1 049m/nm
Minimální nadmořská výška 888m/nm

PODROBNÝ POPIS TRATI ,,EDUARDŮV SPRINT"
PRO KATEGORIE B.B1,B2,A,A1,A2,SKJ


Po startu v areálu T.S. projedete bránou areálu a po pěti stech metrech přejíždíte silničku vedoucí z Abertam na Větrov kde bude stát první kontrola.Poté se trať stáčí vpravo a dále po rovině velmi mírným obloukem vlevo sleduje zadní dvorky a zahrady Abertamských domů.Asi po kilometru začnete mírně klesat stále po pláních mezi Abertamy a Hřebečnou další asi 1,5Km.Po přejetí potůčku(je zde 5m široký mostek a pod sněhem si ho možná ani nevšimnete),začíná trať mírně stoupat a odklánět se od zástavby.Minete hluboký zářez v němž stojí dvě chaty skautů a po 2km. dorazíte na cestu kde se rozděluje midová trať a trasa sprintu C.Bude zde kontrola a velká informační cedule.
Ttrať krátkého sprintu odbočuje vlevo.Vy jedete mírně vpravo kde trať přestává stoupat.Po pěti-stech metrech překonáte další potok po 3m širokém mostku který je asi metr hluboko v zářezu potoka.Následuje esíčko,první vpravo kterým objíždíte haldu středověkého cínového dolu sv.Mauritius.Po projetí esíčka uvidíte po levé straně obnovený vstup do středověké cínové štoly sv.Kryštof.


Kolem dřevěného kříže vjíždíte do prvního krátkého lesního úseku (spíš houští),ale cesta je zde min 4m široká ostatně jako po celou trať závodu.


Po šesti stech metrech vyjedete na otevřenou pláň a mírně vlevo začnete zprvu mírně poté o něco prudčeji stoupat ke koňským ohradám.V dvou třetinách stoupání minete ,,seník appalucha"(je to tam napsáno).


Na konci ohrad pro koně u dřevěné info tabule dolu ,,Bílá holubice" se trať stáčí prudce doprava a po tyčích jde po skimagistrále po vrstevnici.


Podél skimagistrály dojedete asi po kilometru k ,,Musher klubu" Zde je občerstvovací stanice a druhá kontrola.


Přejedete silnici která vede z Hřebečné na Rýžovnu a mírně klesáte asi1.5km po pláni k lesu.


U lesa se stáčíte vlevo a další 1,5km mírně stoupáte.Po levé straně vidíte u silnice ruinu kasáren po Rusácích.


Na hřebeni se trať točí po lesní cestě vlevo a vrací se k silničce mezi Hřebečnou a Rýžovnou.U přejezdu silnice je třetí kontrola a odbočuje zde midová trať doprava.Vy pokračujete po hřebeni k,,Radaru" To je podivný opuštěný armádní objekt a je to i nejvyšší místo celého závodu(1054m/nm).Minete radar a trať se stáčí vlevo po prostředku 500m dlouhé louky z mírného kopce k cípu lesa.U lesa opět do leva asi 500 m ke ski magistrále kterou u odpočívací chatky zvané Uhlákovo kolmo přejedete a z mírného kopce se pozvolným pravým obloukem napojíte na trať sprintu C.Jedete cestou lemovanou jeřebinamy až k místu kde stojí dva domy zvané Kozí babky.Těsně před domy se stáčíte vlevo a po mírném klesání pokračujete podél vodního příkopu na rozlehlou pláň a přes ni ke srubu hasičů.
Za ním sjedete z cesty která vede do Abertam doprava kolem houští a poté skrz k vodárně.Za vodárnou přejedete další potok přes široký mostek a podél lesa pokračujete obloukem po pláni a přímou cestou po rovině míříte k areálu T.S.Před bránou u vjezdu je poslední kontrola projedete a jste v cíli

KATEGORIE U,U1a SKJ2 POJEDE 1KOLO MIDOVÉ TRATI T.J. 16 Km

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama