Leden 2015

MID 2015

7. ledna 2015 v 13:22 EDUARDŮV MID 2015
E D U A R D Ů V M I D 2 0 1 5
English version at the bottom of the website

KRUŠNOHORSKÝ SPORTOVNÍ KLUB PSÍCH SPŘEŽENÍ VE SPOLUPRÁCI S MĚSTEM ABERTAMY,firmou EUROVIA A firmou PROFI PET CORPORATION

POŘÁDÁ VE DNECH 14.-15.2.2015 JUBILJNÍ 20-TÝ ROČNÍK ZÁVODU

EDUARDŮV MID

Který se jede jako mistrovský závod pro karegoria MU a MU1

Předpověď počasí pro Abertamy zdroj: http://www.yr.no

Meteogram, neste 48 timer


Meteogram , 48 hodin

Meteogram: Abertamy


Zveme Vás všechny na tradiční závod ,,Eduardův Mid" po již vyzkoušených tratích.Stake-out,parkoviště i start a cíl je v areálu technických služeb Abertamy kde je i restaurace,sociální zařízení a pořádají se zde různé sportovní a kulturní akce.
Zákaz venčení psů mimo areál T.S.Povinnost uklízet po svých svěřencích

GPS:50°22'14.976"N, 12°48'53.699"E

PŘIHLÁŠKY A SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH: ZDE


UBYTOVÁNÍ cca 1 Km od startu: PENZION HELLER TEL:602149669
Bohužel je to období jarních prázdnin a míst není mnoho.Zkuste i ostatní penziony v Abertamech a na Hřebečné
(Zajišťuje si každý individuelně)

Trať je dvoukolová o délce kola 16,6km tedy celková délka 33.2km
Úhrnné stoupání 757m
Úhrnné klesání 757m
Maximální stoupání 12,5%
Maximální klesání 12,5%
Maximální nadmořská výška 1048m
Minimální nadmořská výška 877m
Trať bude v celé délce upravena rolbou a skůtry v dostatečné šíři i pro bruslení.


PODROBNÝ POPIS TRATI ,,EDUARDŮV MID"

Po startu v areálu T.S. projedete bránou areálu a po pěti stech metrech přejíždíte silničku vedoucí z Abertam na Větrov kde bude stát první kontrola.Poté se trať stáčí vpravo a dále po rovině velmi mírným obloukem vlevo sleduje zadní dvorky a zahrady Abertamských domů.Asi po kilometru začnete mírně klesat stále po pláních mezi Abertamy a Hřebečnou další asi 1,5Km.Po přejetí potůčku(je zde 5m široký mostek a pod sněhem si ho možná ani nevšimnete),začíná trať mírně stoupat a odklánět se od zástavby.Minete hluboký zářez v němž stojí dvě chaty skautů a po 2km. dorazíte na cestu kde se rozděluje midová trať a trasa sprintu C
.Bude zde kontrola a velká informační cedule.Sprintová trať ,,C"odbočuje vlevo.Vy jedete mírně vpravo kde trať přestává stoupat.Po pěti-stech metrech překonáte další potok po 3m širokém mostku který je asi metr hluboko v zářezu potoka.Následuje esíčko,první vpravo kterým objíždíte haldu středověkého cínového dolu sv.Mauritius.Po projetí esíčka uvidíte po levé straně obnovený vstup do středověké cínové štoly sv.Kryštof.
Kolem dřevěného kříže vjíždíte do prvního krátkého lesního úseku (spíš houští),ale cesta je zde min 4m široká ostatně jako po celou trať závodu.


Po šesti stech metrech vyjedete na otevřenou pláň a mírně vlevo začnete zprvu mírně poté o něco prudčeji stoupat ke koňským ohradám.V dvou třetinách stoupání minete ,,seník appalucha"(je to tam napsáno.)
Na konci ohrad pro koně u dřevěné info tabule dolu ,,Bílá holubice" se trať stáčí prudce doprava na skimagistrálu a po tyčích jde po vrstevnici.
Podél skimagistrály dojedete asi po kilometru k ,,Musher klubu" Zde je občerstvovací stanice a druhá kontrola.
Přejedete silnici která vede z Hřebečné na Rýžovnu a mírně klesáte asi1.5km po pláni k lesu.

U lesa se stáčíte vlevo a další 1,5km mírně stoupáte.Po levé straně vidíte u silnice ruinu kasáren po Rusácích.
Na hřebeni se trať točí po lesní cestě vlevo a vrací se k silničce mezi Hřebečnou a Rýžovnou.Po přejezdu silnice pokračujete po hřebeni k,,Radaru" To je podivný opuštěný armádní objekt a je to i nejvyšší místo celého závodu(1054m/nm)

Minete radar a trať se stáčí vlevo po prostředku 500m dlouhé louky z mírného kopce k cípu lesa.U lesa opět do leva asi 500 m ke ski magistrále kterou u odpočívací chatky zvané Uhlákovo kolmo přejedete a z mírného kopce se pozvolným levým obloukem napojíte na trať sprintu C.Jedete cestou lemovanou jeřebinamy až k místu kde stojí dva domy zvané Kozí babky.Za domy odbočíte vlevo a po klikaté cestě pmezi lesy,přijedete k Hájence.
Obloukem vlevo ji objedete a po krátkém průjezdu lesem uvidíte po pravé straně srub hasičů.Za ním sjedete z cesty která vede do Abertam doprava kolem houští a poté skrz k vodárně.Za vodárnou přejedete další potok přes široký mostek a podél lesa pokračujete asi 2,5km k čtvrté kontrole.Zde odbočuje trať sprintu doleva a je tu i infotabule.
Dáte se vpravo a lesní cestou jedete asi 1km.poté trať odbočuje vlevo a velký obloukem kolem,,letiště"(tak se říká louce kde startují práškovací letadla) jedete asi 3km zpět ke čtvrté kontrole.Nyní u kontroly odbočujete vpravo a přímou cestou po rovině míříte k areálu T.S.Před bránou u vjezdu je pátá kontrola která vás ještě do cíle nepustí,ale navede vás na cestu po které si dáte celý okruh ještě jednou.Až přijedete k bráně podruhé,projedete a jste v cíli.

ZDE NÁS NAJDETE
NA SHLEANOU 14.-15.12.2013 V ABERTAMECH SE TĚŠÍ
KRUŠNOHORCI

Eduard's mid distance race 2015

The KRUŠNOHORSKÝ SPORT CLUB of DOGSLEDDING in partnership with the town of Abertamy organizes the

Eduard's mid distance race 2014 on December 14-15, 2015

EDUARD's MID

We would like to invite everybody to the traditional dogsledding race "Eduard's mid" that takes place on last year's proven trails.
Stake-out, parking, the Start and the Finish is located in the area of technical services of Abertamy, where several sports and cultural events take place and you will also find here the restaurant and toilets.

No walking your dogs outside of the area of technical services.
Duty to clean after your dogs.

GPS:50°22'14.976"N, 12°48'53.699"E

Registration and sign-up order: HERE

Accomodation around 1 km from the start: PENZION HELLER TEL:602149669
(Everybody makes their own reservations)

On-line cameras near points: PERNIK B.DAR 1, B.DAR 2 On-line kameraKLÍNOVEC NEKLID BLATENSKÝ VRCH
The trail has two laps with the length of one lap 16km, so the total length 33km.
Total elevation 652m
Total descend 654m
Maximal elevation 11,4%
Maximal descend 10,4%
Maximal altitude 1048m
Minimal altitude 871m

The trail will be groomed with snow zamboni in the whole length.
Detailed trail description ,,EDUARD's MID"
After the start from the area of technical services you drive through the gate of the area and after 500m you cross the small road that leads from Abertamy to Vetrov. Here the first check point helper will be standing. From here the trail takes right turn and continues straight with a very soft left curve along backyards and gardens of Abertam's houses. After perhaps 1km you will start to softly decline still on the plains between Abertamy and Hrebecna for about 1.5km. After you cross the brooklet (5m wide bridge is here but you might not even see it under the snow), the trail starts to softly rise and divert from the housing area. You will pass a deep cutting where two skaut's cabins are standing and after 2km you will reach the check-point where sprint and mid trails are separated. A big information sign as well as a helper will be standing here. The sprint trail "C" goes to the left. You go to the right where the trail stops rising. After 500m you will cross another creek over a 3m wide bridge which is about 1m deep in the cutting of the creek. Followed with an ess, first to the right that you by-pass a heap of the Middle Ages tin mine of St.Mauritius. After driving through the ess you will see on the left side a restored entry gate to the Middle Ages tin drift of St.Kryštof.


Around the wooden cross you enter the first short forest lap of the journey (moreless a brushwood), but trail is 4m wide as it will be for the rest of the trail.After 600m you come out into an open plain and slightly to the left you start to softly and afterwards steeply rise towards the horse fencing. In two-thirds you will pass a hayloft "Appalucha" (the name is written there).
At the end of the horse fencing by the wooden information board for the mine ,,Bílá holubice" the trail goes sharply to the right on the ski expressway and along the pole markings follows the contour line.Along the ski expressway you come after about 1km to the ,,Musher club" . Here is a second check-point and a resting/refreshing point.You cross the road that leads from Hrebecna to Ryzovna and gently decline for about 1.5km on the plain towards the forest.By the forest you go to the left and for about 1.5km gently rise. On the left side by the road you can see the ruins of the Russians barracks.On the top of the range the trail goes on the forest way to the left and comes back to the road between Hrebecna and Ryzovna. By the road crossing there is another check-point and you continue your way along the range towards the Radar. This is a strange army building and also the highest point of the trail race (1054m above sea level).


Here the trail goes to the right and on the track lined by rowanberries and pine trees continues still along the range. After 1km you enter a forest that lasts for about 2km. Afterwards you continue across the meadows on Bludna, 2 houses stand here, all the way to the forest.Here you turn to the left along the ski expressway that goes through the forest and gently descend back to the town of Abertamy. You will pass a resting house by the mine ,,Červená jáma". Here, from the left side, the sprint trail "C" connects to the mid trail you are on. You continue to the right and after about 1km you will pass another small meadow with a small forest house on your left hand.By the exit from the forest there is a firefighter's cabin on the right side. Behind it, you drive away from the road that goes to the town of Abertamy and go to the right, pass the bushes and afterwards through it to the water house. Behind the water house you cross a creek over a wide bridge and along the forest you continue for 2.5km to the 4th check-point. Here the trail for the longer sprint race goes to the left and also an information board is here. You go to the right and along the forest way continue for about 1km. Then the trail goes to the left and in a big curve passes the "airport" (the big meadow is called this way from where the small "powder" planes take off) and goes for about 3km back to the 4th check-point. Now you turn to the right and go straight to the area of technical services. In front of the gate there is the 5th check-point that won't let you through the finish line yet but will lead you to the way on which you follow the lap one more time. When you come to the gate the second time, you go through and cross the finish line.
Here you find us.
See you on 13.-14.12.2014 in Abertamy.
KRUŠNOHORCI are looking forward to see you all.SPRINT 2015

7. ledna 2015 v 13:09 EDUARDŮV SPRINT 2015


KRUŠNOHORSKÝ SPORTOVNÍ KLUB PSÍCH SPŘEŽENÍ VE SPOLUPRÁCI S MĚSTEM ABERTAMY firmou EUROVIA A firmouPROF PET CORPORATION CZ

POŘÁDÁ VE DNECH 14.-15.2.2015


EDUARDŮV SPRINT

Který se jedee jako mistrovský závod pro kategorie C,C1 a C2

Zveme Vás všechny na tradiční závod ,,Eduardův SPRINT" pořádaný
na stejných tratích jako v roce 2012.
Stake-out,parkoviště i start a cíl je v areálu technických služeb Abertamy
kde je i restaurace,sociální zařízení a pořádají se zde různé sportovní a kulturní akce.
Zákaz venčení psů mimo areál T.S.
Povinnost uklízet po svých svěřencích.

GPS: 50°22'14.976"N, 12°48'53.699"E

PŘIHLÁŠKY A SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH: ZDE

UBYTOVÁNÍ cca 1 Km od startu: PENZION HELLER TEL:602149669
Bohužel jsou jarní prázdniny a míst není mnoho zkuste i ostatní penziony v Abertamech a na Hřebečné
(Zajišťuje si každý individuelně)

Tratě budou v celé délce upraveny rolbou a skůtry v dostatečné šíři i pro bruslení
Tratě vedou ze dvou třetin po otevřených polních cestách,v jedné třetině po širokých lesních cestách

Zde nás najdete
On-line kamery v blízkosti místa: PLEŠIVEC-vrchol PLEŠIVEC-modesgrund PERNIK B.DAR 1, B.DAR 2 On-line kameraKLÍNOVEC NEKLID BLATENSKÝ VRCH


TRASA KATEGORIE(2 -4 psi) C,C1,C2,POPIS TRATĚ PRO KATEGORII (2 -4 psi) C,C1,C2,
Délka tratě 8 100m
Úhrnné stoupání 180m
Úhrnné klesání 180m
Maximální stoupání 11,7%
Maximální klesání 12,8%
Maximální nadmořská výška 948m/nm
Minimální nadmořská výška 1 002m/nm

PODROBNÝ POPIS TRATI ,,EDUARDŮV SPRINT"
Pro kategorie C,C1,C2.

Po startu v areálu T.S. projedete bránou areálu a po pěti stech metrech přejíždíte silničku vedoucí z Abertam na Větrov kde bude stát první kontrola.Poté se trať stáčí vpravo a dále po rovině velmi mírným obloukem vlevo sleduje zadní dvorky a zahrady Abertamských domů.Asi po kilometru začnete mírně klesat stále po pláních mezi Abertamy a Hřebečnou další asi 1,5Km.Po přejetí potůčku(je zde 5m široký mostek a pod sněhem si ho možná ani nevšimnete),začíná trať mírně stoupat a odklánět se od zástavby.Minete hluboký zářez v němž stojí dvě chaty skautů a po 2km. dorazíte na cestu kde se rozděluje midová trať a trasa krátkého sprintu.Bude zde kontrola a velká informační cedule.
Midová trať vede mírně vpravo ale vy odbočíte vlevo a mírně stoupáte po cestě lemované jeřabinami a smrky asi 2km.Zde se trať srovná a po levé ruce uvidíte dva domy kde se říká ,,na kozích babkách"
Za domy se stáčíte vlevo.Po pravé ruce je turistická odpočívací chatka u dolu červená jáma. Vy pokračujete vlevo lesem a po 1km minete malou loučku s hájenkou po vaší levé ruce.

U výjezdu z lesa je po pravé straně srub hasičů.Za ním sjedete z cesty která vede do Abertam doprava kolem houští a poté skrz k vodárně.Za vodárnou přejedete další potok přes široký mostek a podél lesa pokračujete asi 2,5km k čtvrté kontrole.Zde odbočuje trať Midu doprava.Nyní u kontroly odbočujete vlevo a přímou cestou po rovině míříte k areálu T.S.Před bránou u vjezdu je poslední kontrola projedete a jste v cíli
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRASA KATEGORIE B,B1,B2 A,A1,Skj 1POPIS TRATĚ PRO KATEGORII B,B1,B2, A,A1,A2,Skj
Délka tratě 14 000m
Úhrnné stoupání 243m
Úhrnné klesání 243m
Maximální stoupání 11,9%
Maximální klesání 11,5%
Maximální nadmořská výška 1 048m/nm
Minimální nadmořská výška 888m/nm

PODROBNÝ POPIS TRATI ,,EDUARDŮV SPRINT"
PRO KATEGORIE B.B1,B2,A,A1,A2,SKJ


Po startu v areálu T.S. projedete bránou areálu a po pěti stech metrech přejíždíte silničku vedoucí z Abertam na Větrov kde bude stát první kontrola.Poté se trať stáčí vpravo a dále po rovině velmi mírným obloukem vlevo sleduje zadní dvorky a zahrady Abertamských domů.Asi po kilometru začnete mírně klesat stále po pláních mezi Abertamy a Hřebečnou další asi 1,5Km.Po přejetí potůčku(je zde 5m široký mostek a pod sněhem si ho možná ani nevšimnete),začíná trať mírně stoupat a odklánět se od zástavby.Minete hluboký zářez v němž stojí dvě chaty skautů a po 2km. dorazíte na cestu kde se rozděluje midová trať a trasa sprintu C.Bude zde kontrola a velká informační cedule.
Ttrať krátkého sprintu odbočuje vlevo.Vy jedete mírně vpravo kde trať přestává stoupat.Po pěti-stech metrech překonáte další potok po 3m širokém mostku který je asi metr hluboko v zářezu potoka.Následuje esíčko,první vpravo kterým objíždíte haldu středověkého cínového dolu sv.Mauritius.Po projetí esíčka uvidíte po levé straně obnovený vstup do středověké cínové štoly sv.Kryštof.


Kolem dřevěného kříže vjíždíte do prvního krátkého lesního úseku (spíš houští),ale cesta je zde min 4m široká ostatně jako po celou trať závodu.


Po šesti stech metrech vyjedete na otevřenou pláň a mírně vlevo začnete zprvu mírně poté o něco prudčeji stoupat ke koňským ohradám.V dvou třetinách stoupání minete ,,seník appalucha"(je to tam napsáno).


Na konci ohrad pro koně u dřevěné info tabule dolu ,,Bílá holubice" se trať stáčí prudce doprava a po tyčích jde po skimagistrále po vrstevnici.


Podél skimagistrály dojedete asi po kilometru k ,,Musher klubu" Zde je občerstvovací stanice a druhá kontrola.


Přejedete silnici která vede z Hřebečné na Rýžovnu a mírně klesáte asi1.5km po pláni k lesu.


U lesa se stáčíte vlevo a další 1,5km mírně stoupáte.Po levé straně vidíte u silnice ruinu kasáren po Rusácích.


Na hřebeni se trať točí po lesní cestě vlevo a vrací se k silničce mezi Hřebečnou a Rýžovnou.U přejezdu silnice je třetí kontrola a pokračujete po hřebeni k,,Radaru" To je podivný opuštěný armádní objekt a je to i nejvyšší místo celého závodu(1054m/nm).Minete radar a trať se stáčí vlevo po prostředku 500m dlouhé louky z mírného kopce k cípu lesa.U lesa opět do leva asi 500 m ke ski magistrále kterou u odpočívací chatky zvané Uhlákovo kolmo přejedete a z mírného kopce se pozvolným levým obloukem napojíte na trať sprintu C.Jedete cestou lemovanou jeřebinamy až k místu kde stojí dva domy zvané Kozí babky.Za domy odbočíte vlevo a po klikaté cestě pmezi lesy,přijedete k Hájence.
Obloukem vlevo ji objedete a po krátkém průjezdu lesem uvidíte po pravé straně srub hasičů.Za ním sjedete z cesty která vede do Abertam doprava kolem houští a poté skrz k vodárně.Za vodárnou přejedete další potok přes široký mostek a podél lesa pokračujete asi 2,5km k čtvrté kontrole.Zde odbočuje trať sprintu doleva a je tu i infotabule.
Dáte se vpravo a lesní cestou jedete asi 1km.poté trať o


U výjezdu z lesa je po pravé straně srub hasičů.Za ním sjedete z cesty která vede do Abertam doprava kolem houští a poté skrz k vodárně.Za vodárnou přejedete další potok přes široký mostek a podél lesa pokračujete asi 2,5km k čtvrté kontrole.Zde odbočuje trať krátkého sprintu a midu doprava a je tu i infotabule.Dáte se vlevo a přímou cestou po rovině míříte k areálu T.S.Před bránou u vjezdu je pátá kontrola projedete a jste v cíli

KATEGORIE U,U1a SKJ2 POJEDE 1KOLO MIDOVÉ TRATI T.J. 16,5Km

VIZ http://eduarduvmid.blog.cz/rubrika/eduarduv-mid-2015